Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Nie każdy powiniem lub może pozwolić sobie na posiadanie zwierzaka.Zastanów się dwa razy, zanim dasz dom zwierzęciu:

❌ Jeśli wynajmujesz mieszkanie. Dzisiaj właściciel się zgadza na psa, a jutro moze zmienić zdanie. Co wtedy?
❌ A co jeśli Twój zwierzak narobi szkód w wynajmowanym mieszkaniu? Właściciel powie Ci „out”. Co wtedy?
❌ Dużo pracujesz i wyjeżdzasz. Pomyśl o zwierzaku, samotnie czekającym godzinami na Ciebie lub wędrujacym od domu do domu podczas Twojej nieobecności.
❌ Masz małe dzieci. Wiadomo mało czasu wtedy na wszystko, a psem trzeba się zająć. Nie może on zostać „pozostawiony sam sobie”
❌ Finanse… no tak zwierze kosztuje. Chcąc zaoszczedzić na karmie, mozesz popłynąć potem na weterynarzu. A do tego szczepienia, odrobaczenia, środki na kleszcze, profilaktyka, kastracja…
❌ Życie towarzyskie… to przecież podstawa co nie. Ty balujesz, imprezujesz, wychodzisz ze znajomkami. A Twój pies? W tym czasie gryzie, niszczy, wyje… jest po prostu samotny. Chce mu to robić?
❌ Ty chcesz psa a Twoja druga połówka nie. To się nigdy dobrze nie kończy… najczęściej dla psa oczywiście. Oddany po adopcji zwierzak, przeżywa ogromną traumę i stres.
❌ Podejmowanie decyzji o adopcji w emocjach bo psiak ładny lub jego historia trafiła w Twoje serce… No nie. Decyzja o adopcji to zoobowiązanie na lata.

Usiądż spokojnie, rozpisz sobie „za” i „przeciw”, poradź się.Kochani bądźmy odpowiedzialni.

Pies to żywa istota, która czuje i kocha bezgranicznie.