+48 506 847 792kontakt@pakadlazwierzaka.orgTrójmiasto

DOMY TYMCZASOWE

‼️‼️‼️ PILNIE SZUKAMY NOWYCH DOMÓW TYMCZASOWYCH KTÓRE POMOGĄ NAM W PRACY Z KOLEJNYMI PSIAKAMI ‼️‼️‼️

Mamy 3 rodzaje domów:
🔘 Dla szczeniaków
🔘 Dla psów dorosłych
🔘 Dla seniorów

Zapewniamy wszsytko co potrzebne:
🔘 Karma i akcesoria
🔘 Opieka weterynaryjna i behawioralna
🔘 Codzienne wsparcie pozostałych DT oraz Paki

Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszelkie pytania 🙂

☎️ Dzwoń do nas: +48 535 822 299
📧 Napisz do nas: kontakt@pakadlazwierzaka.org

Dom tymczasowy polega na opiece nad danym zwierzęciem na pewien czas, a konkretnie do momentu znalezienia mu domu stałego. Jest to BARDZO ważny etap w procesie adopcyjnym, gdzie zwierzę ma szansę na socjalizację, naukę wszelkich prawidłowych zachowań oraz często na nowo zaufania człowiekowi. 

Zostań naszym domem tymczasowym:

✅ Musisz kochać zwierzaki
✅ Musisz mieć trochę czasu i chęci
✅ Ty ani żaden z domowników nie może mieć alergii
✅ Musisz sprawować odpowiedzialną opiekę nad zwierzakiem
✅ Musisz zabierać zwierzaka do weterynarza na niezbędne szczepienia

 
Co zapewniamy:

✅ Karmę
✅ Dla szczeniaków podkłady
✅ Niezbędne akcesoria (legowisko, szmycz, szelki)
✅ Bezpłatną opiekę weterynaryjną
✅ Lekarstwa (jeśli potrzeba)
✅ Bezpłatne wsparcie naszych behawiorystek
✅ Znalezienie zwierzakowi najlepszego domu

DOMÓW TYMCZASOWYCH SZUKAMY NA TERENIE TRÓJMIASTA LUB JEGO NAJBLIŻSZYCH OKOLIC
 
Dołącz do grupy na Facebooku:
Tymczasowo w PACE
💚💚💚 FAQ Domu tymczasowego Paka dla Zwierzaka 💚💚💚

1️⃣ Jak można zostać Domem Tymczasowym (DT) Paki dla Zwierzaka?

– Należy zgłosić się do Paka dla Zwierzaka (e-mail, msg lub zadzwonić). W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad telefoniczny z nasza behawiorystką oraz osobą odpowiedzialną za domy tymczasowe.
– Drugim etapem są odwiedziny osoby, która jest już naszym DT, aby „od podszewki” opowiedziała jak to wszystko wygląda i odpowiedziała na wszelkie pytania.
– Ostatnim etapem jest zapoznanie się z regulaminem DT Paka dla Zwierzaka i pozytywne przejście ustnego testu z nim związanego. Jest to ważny etap, aby potencjalny Dom Tymczasowy wiedział dokładnie czego oczekujemy i jakie panują u nas zasady. Transparentność i zaufanie to podstawa współpracy.
 
2️⃣ Mam swojego zwierzaka. Czy to mnie wyklucza z możliwości zastania Domem Tymczasowym?
Posiadanie własnego psa (lub innego zwierzaka) nie wyklucza możliwości zostania DT. Musimy jednak mieć pewność, że zwierzaki które są rezydentami zaakceptują obecność nowego psa. Zapoznanie psów i wprowadzenie nowego zwierzaka do domu odbywa się pod okiem doświadczonej behawiorystki.
 
3️⃣ Mam dzieci. Czy jest to jakieś przeciwwskazanie do zastania Domem Tymczasowym?
To zależy od wieku dzieci i podejścia do zwierząt. Większość naszych obecnych domów tymczasowych ma dzieci, które są już nauczone odpowiedniego podejścia do zwierzaka oraz prawidłowego zachowania. Należy pamiętać że opieka nad psem wymaga czasu i poświęcenia, a mając np. małe dzieci trudno go czasem znaleźć.
 
4️⃣ Czy ponoszę jakieś koszty związane z byciem Domem Tymczasowym?
Wszystkie koszty utrzymania psa w DT pokrywa Paka dla Zwierzaka, ale możesz też współuczestniczyć w ich pokrywaniu, jeśli masz taką możliwość i chęć. Każdy DT otrzymuje także niezbędną wyprawkę dla psa z chwilą przyjęcia go do siebie (karma, legowisko, smycz, linka treningowa, szelki antyucieczkowe, miski, zabawki).
 
5️⃣ Nie mam doświadczenia w pracy z psami. Czy pomimo to mogę pomóc?
Osoby bez doświadczenia, a chcące je nabyć i współpracować z nami mogą również zostać DT. Takie osoby przechodzą wtedy dodatkowy kurs z pracy ze zwierzętami oraz pod opiekę dostają psy „mniej problemowe”.
 
6️⃣ Na jak długo będzie ze mną psiak na tymczasie?
Psiak pozostaje pod opieką DT do momentu jego adopcji. Może to trwać od min. 2 tygodni do kilku miesięcy. Niektóre DT są „dożywotnie” dla naszych seniorów, ale jest to ustalane przed przyjęciem psiaka.
 
7️⃣ Jak należy pracować z psem jeśli jest u mnie na Domu Tymczasowym?
Wszystko zależy od psiaka, którego mamy pod opieką. Plan opieki i pracy jest ustalany indywidualnie z behawiorystkami Paka dla Zwierzaka. Podstawowymi elementami dla wszystkich psów dorosłych jest np. nauka chodzenia na smyczy, nauka chodzenia po schodach, codzienna obserwacja jego zachowań, reakcją na jazdę autem itp.
Obowiązkiem DT jest też zabieranie psa do weterynarza na niezbędną diagnostykę. Koszt wizyt i leków oczywiście po stronie Paka dla Zwierzaka.
 
8️⃣ Jakie wsparcie otrzymam od Paka dla Zwierzaka będąc Domem Tymczasowym?
Wszelkie koszty związane z opieką nad psem pokrywa Paka dla Zwierzaka. W stowarzyszeniu są dwie behawiorystki, które są w stałym kontakcie z domami tymczasowymi, podpowiadają jak pracować z psem, pomagają rozwiązać ewentualne problemy, a jeśli trzeba to przyjeżdżają do DT. Dodatkowo wszystkie nasze DT tworzą zgrany zespół, który pozostaje w codziennym kontakcie poprzez wspólnego czata oraz grupę na FB.
 
9️⃣ Czy mogę adoptować swojego tymczasiaka?
Tak. Jako DT masz pierwszeństwo do adopcji psa, którym się opiekujesz. Paka dla Zwierzaka ma na swoim koncie sporo takich historii, gdzie tymczasowi opiekunowie pokochali swoich podopiecznych i dom tymczasowy zamieniał się w dom stały. Co najważniejsze, większość dalej nam pomaga w byciu domami tymczasowymi dla kolejnych potrzebujących psiaków.
 
🔟 Co jeśli pracuję lub wyjeżdżam? Jak wtedy wygląda tymczasowanie psa?
Opieka nad psem w domu tymczasiakiem nie różni się aż tak mocno od opieki nad własnym adopsiakiem. Oczywiście w pierwszym okresie po przyjęciu psa, nie jest wskazane aby fundować mu stres związany z kolejną podróżą czy zmianą miejsca. Jeśli jednak zaistnieje taka konieczność to psa należy zabrać ze sobą. Jeśli będzie to niemożliwe, to psiak zostanie umieszczony w innym domu tymczasowym.
 
💚💚💚 Nie zmienisz całego świata. Ale mozesz zmienić cały świat jednego psiaka. 💚💚💚