+48 506 847 792kontakt@pakadlazwierzaka.orgTrójmiasto

Atos

Atos

 

 

 

 

 

Atos Sterylizacja
Wiek:  6 lat Czip
Płeć:    pies Szczepienia
Rasa: mieszaniec Akceptuje dzieci
Wielkość: duży Akceptuje psy
Aktywność: średnia Akceptuje koty
Kategoria:

Opis

Atos- wspaniały psiak w typie Cane Corso Italiano poleca się do adopcji.

Poznajcie Atosa, wielkiego, ufnego i bardzo przyjaznego miziaka. Atos świetnie komunikuje się z innymi psami. Pomimo swojej masy (a waży 40 kg) i ogromnej siły, zawsze jest tym ciapkiem w stadzie, który obrywa. Pozwala się dominować innym psom i nie lubi wchodzić w niepotrzebne konflikty.

Choć jest już dorosłym, 6 letnim psem, to wciąż drzemie w nim serce szczeniaka. On wręcz uwielbia się bawić i biegać. Na widok człowieka chwyta zabawkę w zęby i zachęca do zabawy. Ale uwaga!! Nie pozwala sobie zabrać zabawki. To taki berek bez zwycięzcy. Ty mnie goń, a ja… będę sobie uciekał.

Atos kocha piłki: małe, duże, twarde, mięciutkie WSZYSTKIE!!!! Na spacerze, kiedy mija boisko, na którym rozgrywa się mecz, on za wszelką cenę próbuje dostać się w samo centrum zmieszania. Bo przecież tam jest piłka, z pewnością jest ona właśnie dla niego .
Psiak uwielbia być głaskany, drapany i czesany. Pierwszy nadstawia dupkę do smyrania. Jest wesołym i szczęśliwym psem. Od razu łapie kontakt z człowiekiem.
Pięknie chodzi na smyczy i pilnuje się swojego opiekuna.
Chłopak lubi spać na kanapie i zabiera tam wszystkie swoje maskotki. Niestety należy pamiętać, że nie wolno mu ich zabierać.

Atos w przeszłości musiał być głodzony, bardzo broni miski, ze strachu przed utratą swojej porcji potrafi nawet dziabnąć.

Jeśli w domu przebywa inny pies zalecane jest karmienie w osobnych pomieszczeniach.
Z powodzeniem może być psem towarzyszem dla innego spokojnego psa w domu. Atos, z racji wieku i masy, musi uważać na stawy.
Spacery powinny być spokojne i nie za długie. Dwa krótkie i jeden do 40 minut, aby nie nadwyrężyć stawów. Piesek kocha węszyć i spacer z nim jest spokojny i relaksujący.
Nasz przyjaciel zje wszystko i to w każdej ilości. Dlatego należy mu odmierzać porcję dzienną karmy.

Chlopak zna podstawowe komendy i chętnie się uczy. Lubi być chwalony i nagradzany smaczkami.
Szukamy dla Atosa rodziny bez małych dzieci. On kompletnie nie zdaje sobie sprawy z siły jaką posiada. Może w zabawie przewrócić, przepchnąć lub nadepnąć małego człowieka. Problem z obroną miski czy zabawek również nie jest wskazaniem do adopcji przy małych dzieciach. Nie polecamy również do domu z kotami.
Atos mieszka w pokoiku fundacyjnym. Ma kanapę, zabawki, miseczki i prawie wszystko czego pies potrzebuje do szczęścia. Prawie…, bo brakuje mu własnego człowieka. On bardzo potrzebuje kogoś, kto pokocha go na zawsze. Zwierzak nie przekracza progu swojego pokoju. Nie wejdzie do kuchni ani innych pomieszczeń. Trudno powiedzieć czy kiedyś ktoś go za to karał czy po prostu boi się nieznanego terytorium. W nowym domu będzie potrzebował trochę czasu na zaaklimatyzowanie się.

Nasz milusiński jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany. Bez problemu przyjmuje leki, jeśli jest taka potrzeba, i pozwala się „obsługiwać” osobom, które zna i którym ufa.

 

 

 

Nie zostanie wydana do kojca, do budy ani na podwórko.
Obowiązkiem adopcji jest spotkanie adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji:
Kinga 535 822 299
Prosimy o kontakt w godzinach 12:00-18:00

 

👉 Zostań naszym patronem na @Patronite.pl