+48 506 847 792kontakt@pakadlazwierzaka.orgTrójmiasto

Azula

Azula

 

 

Azula  Sterylizacja/ Kastracja
Wiek:  4 lata Czip
Płeć:    suka  Szczepienia
Rasa: mieszaniec Akceptuje dzieci
Wielkość: mała Akceptuje psy
Aktywność: średnia Akceptuje koty
Kategoria:

Opis

Azula miała trudny start w życiu, teraz robimy wszystko, aby odmienić jej los.

Status: w trakcie socjalizacji/ do adopcji.

Azula to trudny pies, przerażenie dosłownie niszczy ją od środka a wewnętrzny dramat przeżywa w każdej minucie swego życia. Ona desperacko potrzebuje opieki i stabilizacji. To się nie dzieje bez przyczyny – bo „jest dzikusem”… Takie zachowanie bierze się z koszmaru jakim było jej całe dotychczasowe życie. Niestety zrobił jej to cZŁOwiek.

Azulka została wyciągnięta z piekła. Wraz z innymi psami kilka lat żyła w zamkniętej szopie. Głód i wieczny ziąb przez większość roku, latem skwar bez kropli wody, chyba że spadł deszcz.

Nie wiemy co jej robił ówczesny właściciel, który po odebraniu mu zwierząt trafił do szpitala psychiatrycznego. Azulka trafiła do schroniska w Pudwagach. Długo trwał proces wzbudzania jej zaufania aż w końcu udało się przełamać pierwsze lody. Azula zaczęła „małą współpracę” z jedną z opiekunek w schronisku.

Takie psy w schronisku mają bardzo małe szanse na adopcję z racji panicznego strachu przed człowiekiem. Azula nie pozwalała do siebie podejść, na próby kontaktu reagowała skrajnym przerażeniem. Akceptowała tak niewiele osób ze swojego otoczenia… Świetny kontakt natomiast nawiązywała z psami z którymi przebywała. To one dodawały jej najwięcej wsparcia.

Bardzo chcieliśmy pomóc Azuli, dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni. Sunia trafiła pod skrzydła stowarzyszenia Paka dla Zwierzaka i trafiła do jednego z domów tymczasowych.

Jedyne czego w swoim życiu zaznała to strach, ból, głód i walka o przetrwanie. Aby minimalnie choć odwrócić skutki takich fatalnych warunków należy Azuli poświęcić ogrom czasu, cierpliwości i wyrozumiałości.
To nie będzie piesek do przytulania, na pewno przez długi jeszcze czas…

Najcięższą pracę wykonały opiekunki w schronisku oraz „ciocia” z pierwszego domu tymczasowego, do którego Azula trafiła. To był wrak psa i pierwsze dni w mieszkaniu, wśród obcych ludzi i psów rezydentów były dla niej niezwykle trudne.
Ale przetrwała to, a dziewczyny ani na chwilę nie poddały się w walce o lepsze jutro dla suni.

Dziś jest już dużo lepiej, choć długa droga i ciężka praca zarówno przed nią jak i jej opiekunami. Traumy przeszłości zostawiły trwałe ślady w jej psychice i dom, do którego trafi musi być na 200% świadomy z jakimi problemami przyjdzie mu się zmagać.

Azulka nie nadaje się do domu z dziećmi, do rozbrykanych młodych psów czy kotów. Aktualnie mieszka ze spokojna sunią rezydentką, którą traktuje jako wzór do naśladowania i dobrze się dogadują. W domu mieszkają również dorosłe koty, do których także przywykła.

Jest w trakcie socjalizacji i nauki pokonywania swoich lęków. Widzimy jak bardzo się stara, jak chciałaby odważyć się na bliższy kontakt. Ale jest coraz lepiej i nie zamierzamy się poddawać! Będziemy o nią walczyć tak długo jak będzie trzeba.
Takie psy są zazwyczaj wyjątkowo mądre i Azula tylko to potwierdza. Kiedy już zrozumie pewne zasady dzięki rutynie i wytrwałości w powtarzaniu ich każdego dnia to trzyma się tego i sama potrafi odtworzyć takie prawidłowe zachowania. To jest sunia z ogromnym potencjałem na najwierniejszą i najbardziej oddaną psinkę, która odwdzięczy się roztapiającym serce spojrzeniem i z pewnością za jakiś czas pokocha bliskość i ciepło człowieka.
Uczy się wszystkiego tak naprawdę od zera. Spacery i załatwianie potrzeb na zewnątrz to jeszcze dla niej wyzwanie.
Pracujemy nad tym i widać już wymierne efekty. Wpadki oczywiście się zdarzają, ale w jej przypadku trzeba uzbroić się w naprawdę wielką cierpliwość i wtedy każdy drobny sukcesik powoduje nieopisaną radość. Ona musi czuć, że nic jej nie grozi i mieć zapewnioną powtarzalność określonych sytuacji i zachowań.

Wymarzonym miejscem dla Azuli byłby dom z dobrze zabezpieczonym ogródkiem. Nie potrzebuje wielkich przestrzeni a jedynie miejsca, które traktowałaby jako swój azyl i bezpieczne schronienie.
Sunia ma około 4 lat, jest niewielka, waży zaledwie 11 kilogramów.

Azula jest w trakcie socjalizacji, ale jeśli znalazłby się dom bardzo świadomy pracy nad przerażoną sunią, gotowy na wyzwanie jakie go czeka, możliwa jest opcja adopcji (Tylko po konsultacji z naszym behawiorystą)

 

 

 

 

Nie zostanie wydana do kojca, do budy ani na podwórko.
Obowiązkiem adopcji jest spotkanie adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji:
Kinga 535 822 299
Prosimy o kontakt w godzinach 12:00-18:00

 

👉 Zostań naszym patronem na @Patronite.pl