+48 506 847 792kontakt@pakadlazwierzaka.orgTrójmiasto

Iskra

Iskra

 

Iskra Sterylizacja/ Kastracja
Wiek:  4 lata Czip
Płeć:    suka  Szczepienia
Rasa: mieszaniec Akceptuje dzieci
Wielkość: docelowa średnia Akceptuje psy
Aktywność: duża Akceptuje koty
Kategoria:

Opis

Iskra czeka na lepsze życie.

Kiedy poznaliśmy sytuację psiej rodziny, która żyła w ogromnym stadzie, bez opieki weterynaryjnej, bez odpowiedniego jedzenia no i bez miłości człowieka- nie mogliśmy pozostać obojętni na ich los. Iskra jest jedną z wielu psów uratowanych z patologicznych warunków, w których psy z roku na rok powiększały stado. Właściciel no cóż… dawno już stracił kontrolę nad tym, co dzieje się na jego własnym podwórku
Iskierka trafiła do nas po pogryzieniu, miała rany na ciele i zbierający się płyn pod skórą. Oprócz oczywistej dla nas opieki weterynaryjnej sunia otrzymała również coś niezwykle ważnego- miłość, cierpliwość i opiekę tymczasowej rodziny.
Z każdym dniem otwierała się na nowe życie i coraz odważniej wkraczała w świat blisko człowieka. Choć od samego początku można było w niej dostrzec oazę spokoju i chęć bycia blisko opiekuna, to początkowo strach był tak silny, że nie pozwalał suni na bliższe relacje. Dziś nasza wspaniała gwiazdeczka, potrafi się cieszyć na widok swojej tymczasowej rodziny, biega, skacze i uwalnia z siebie szczenięce reakcje. Nauczyła się żyć w nowym stadzie, w którym jest akceptowana. Na podwórku zaczepia małe psiaki do zabawy, większych osobników trochę się jeszcze boi.

Koty… no koty w domu to przyjaciele ( pod warunkiem, że znane jest im życie wśród psów) Zasada jest jedna, klot nie ucieka a Iskra nie goni. Jeśli natomiast kot w panice próbuje uciec, Iskierka z radością bawi się w ganianego. Oczywiście zabawy te nie mają na celu uszkodzenia kota, jedynie chęć zabawy. (Niestety nie wszystkie koty to zrozumieją).
Iskierka powoli uczy się zachowywać czystość. Zaczęła już sygnalizować potrzebę wyjścia na dwór. Większość spraw zostawia na trawie, natomiast zdarzają jej się jeszcze małe wpadki, na szczęście coraz rzadziej. Nic w tym dziwnego, całe swoje życie nie musiała się tym martwić, gdyż żyła na podwórku.
Domowe warunki bardzo przypadły naszej podopiecznej do gustu. Doskonale wie jak wygodna jest kanapa i uwielbia na niej odpoczywać razem z opiekunem.

Iskra w tymczasowej rodzinie czuje się jak przysłowiowa „ryba w wodzie” potrzebowała czasu na zdobycie zaufania, ale dziś zachowuje się jakby chciała nadrobić stracony czas, zaczepia do zabawy, prosi o tulenie i chętnie wbija na kanapę. Ładnie też chodzi na smyczy, potrafi spokojnie jeździć samochodem i ze spokojem przyjmuje zabiegi higieniczne w domu. U weterynarza jeszcze potrafi panikować.
Iskra świetnie dogaduje się z dziećmi w domu tymczasowym ma możliwość przebywać wśród małych człowieków, co bardzo jej odpowiada. Należy jednak pamiętać, że potrzebuje czasu, aby poznać nowe towarzystwo a dzieci muszą uszanować jej przestrzeń i cierpliwie poczekać aż sama podejdzie do zabawy – a podejdzie z pewnością.

Sunia porusza się w dość nietypowy sposób lekko kiwając głową na boki, przez długi czas chodziła w kołnierzy weterynaryjnym, ale dla pewności została również umówiona na konsultację neurologiczną, na którą czekamy z niecierpliwością.
Iskra ma około 4 lat i waży zaledwie 12 kilogramów. Razem z Iskierką czekamy na ankiety adopcyjne.

 

 

 

Nie zostanie wydana do kojca, do budy ani na podwórko.
Obowiązkiem adopcji jest spotkanie adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji:
Kinga 535 822 299
Prosimy o kontakt w godzinach 12:00-18:00

 

👉 Zostań naszym patronem na @Patronite.pl