+48 506 847 792kontakt@pakadlazwierzaka.orgTrójmiasto

Louis

Louis

Imię: Louis   Sterylizacja/ Kastracja
Wiek: 2 lata   Czip
Płeć: pies   Szczepienia
Rasa: mieszaniec   Akceptuje dzieci
Wielkość: mały   Akceptuje psy
Aktywność: duża/średnia   Akceptuje koty

 

 

 

Kategoria:

Opis

LOUIS

Pewien etap w życiu ma już za sobą. Był jednym z wielu psów mieszkających na posesji. „Kto by tam zliczył ile ich jest…” Opieka nad psami bardzo przerosła rodzinę, która sama potrzebowała pomocy. Stado liczyło kilkanaście psów. Wszystkie malutkie, wszystkie żyły na skraju ubóstwa. Dopóki zdrowie dopisywało, jakoś to było. Kiedy pojawiały się choroby nie było szansy na pomoc weterynaryjną czy odpowiednią opiekę. W końcu Pani zgodziła się przyjąć zaoferowaną jej pomoc i oddała swoje zwierzęta pod skrzydła stowarzyszenia.
Dziś wszystkie mikruski (żartobliwie nazwane przez nas chomiczki) mają domy tymczasowe i czekają na lepsze życie.

Louis to psi przystojniak, który z daleka zwraca na siebie uwagę, choć tak naprawdę, na jego miłość i przywiązanie trzeba sobie zasłużyć.
Czasami strach jest większy niż można sobie wyobrazić. Dla psa, który całe życie spędził w jednym miejscu, w którym walczyć musiał o swoją pozycję, jedzenie i życie tak wielka zmiana może być bardzo trudna do ogarnięcia. Choć jego małe serduszko bardzo chce kochać i zaufać to wiemy już, że nowy opiekun musi wykazać się cierpliwością i spokojem. Każdy niespodziewany ruch, hałas i sytuacja wywołuje w nim jeszcze strach, który nakazuje mu wycofać się z niekomfortowej dla niego sytuacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby być dla niego wsparciem i dodawać mu otuchy.

Pod skrzydła domu tymczasowego trafił bardzo chudziutki, dziś już pięknie przybiera na wadze. Nauczył się jeść psią karmę i wielkim apetytem wylizuje michę do samego dna.
Najbezpieczniej czuje się w domowym zaciszu, w którym poznał już każdy zakamarek. Niechętnie wychodzi na spacery natomiast zachęcony przez stado i jego przewodnika coraz odważniej stawia kroki w wielkim świecie. Nadal jest bardzo czujny i wszystko obserwuje, choć coraz częściej z zaciekawieniem niż ze strachem. Boi się nowych ludzi, dzieci i większego skupiska. Nie potrafi jeszcze wyluzowany ominąć przechodniów.

Chłopak potrzebuje więcej czasu, aby móc cieszyć się spacerem w 100%. Od dnia przyjęcia zrobił ogromne postępy, ale wciąż wymaga systematycznej pracy i ogromnego wsparcia ze strony opiekuna przyjaciela. Wystraszony próbuje ratować się ucieczką, dlatego nie należy spuszczać go ze smyczy.
Idealnym rozwiązaniem są szelki anty-ucieczkowe i długa linka na spacery poza miastem.

Louis pozostawiony w domu nie niszczy, nie szczeka i zachowuje czystość ( z malutkimi wpadkami).
Życie rodzinne obserwuje z bezpiecznego dla siebie miejsca, jakim jest legowisko. Nie narzuca się, choć zachęcony podchodzi, rozdaje buziaki i nadstawia się do głaskania. Jego ogonek nieśmiało merda z radości na widom znajomych mu już osób.

Louis ma zaledwie 2 lata i jest malutkim 7.5 kilogramowym psiakiem.
Został już zaszczepiony, zaczipowany, odrobaczony i odpchlony  oraz wykastrowany.
Wraz z Louisem czekamy na ankiety adopcyjne.

 

 

 

Nie zostanie wydana do kojca, do budy ani na podwórko.
Obowiązkiem adopcji jest spotkanie adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

 

 

Kontakt w sprawie adopcji:
Kinga 535 822 299
Prosimy o kontakt w godzinach 12:00-18:00

Informacje dodatkowe

płeć

wiek

wielkość