+48 506 847 792kontakt@pakadlazwierzaka.orgTrójmiasto

Spencer

Spencer

Imię: Spencer   Sterylizacja/ Kastracja
Wiek: 13 lat   Czip
Płeć: pies   Szczepienia
Rasa: mieszaniec   Akceptuje dzieci
Wielkość: duży   Akceptuje psy
Aktywność: mała   Akceptuje koty

 

 

 

Kategoria:

Opis

SPENCER

Od życia dostał drugą szansę… Pomimo wieku a może właśnie, dlatego- postanowiliśmy spełnić jego marzenie o własnym miejscu na ziemi.
Duży, dostojny… prawie „pies na niedźwiedzie” o gołębim serduszku zamieszkał w jednym z naszych domów tymczasowych.
Początki nie były łatwe. Ledwo stawiał kroki a sił wystarczało mu jedynie na bardzo krótkie spacery. Z trudnością siadał, bo podnoszenie się sprawiało mu ból.
Wdzięczny jednak za ofiarowaną pomoc bardzo chętnie przytulał głowę do swojej tymczasowej opiekunki.
Spencer spędził w schronisku długie pięć lat, w zasadzie bez szans na adopcję. Choć jego schroniskowi opiekunowie dokładali wszelkich starań, aby było mu z nimi jak najlepiej nie mogli zapewnić mu domu i godnej zasłużonej emerytury.
Spencerek zasłużył na wszystko, co najlepsze. Tymczasowo mieszka w domu z ogrodem i docelowo takiego właśnie domu szukamy. Chłopak nie poradzi sobie z pokonywaniem schodów i długimi spacerami. Ma już 13 lat i mocno odcisną się na nim ząb czasu.

Aby ulżyć mu w cierpieniu zleciliśmy szereg specjalistycznych badań weterynaryjnych. Pomimo upałów dzielnie zniósł pełną diagnostykę.

* RTG (zwyrodnienia stawów kolanowych, biodrowych, nadgarstkowych raz kolanowych, dysplazja stawu biodrowego prawego, masywna przebudowa w rejonie główki i szyjki kości udowej, suchość stawów)
* USG (nerki, wątroba, śledziona i pęcherz moczowy są ok)
* Badanie kliniczne (masywny kamień nazębny, deformacja powiek oka prawego, deformacja chrząstki prawej powieki, grudkowe zapalenie 3 powieki oka prawego, na prawym udzie bezwłosy guzek 1cm)
* Morfologia i biochemia zlecone gdyż Spencer ma lekką anemię
* Czyszczenie uszu (małżowiny uszne i kanały słuchowe mocno zabrudzone)
* Stan uzębienia (w słabym stanie)
* Zleciliśmy również badania kardiologiczne, aby wykluczyć problemy z serduszkiem.

Spencer ma ogromne problemy z poruszaniem się – teraz wiemy, dlaczego. Dostał leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne plus suplementy. Dostał również preparat na kleszcze.
Będzie pod stałą opieką weterynaryjną i nie pozwolimy, aby chociaż przez chwilę czuł dyskomfort lub ból.

Ma cudowną opiekunkę, która dba o jego potrzeby i zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Spencer jest łagodnym i spokojnym staruszkiem, któremu chcemy wynagrodzić lata spędzone w schronisku i kochać go tak długo jak będzie to możliwe.

Seniorki kochają prawdziwie i całym sercem, one doskonale wiedzą jak mało czasu im zostało i pragną wykorzystać go najpiękniej jak mogą. Czasem sił wystarczy na pomerdanie ogonkiem a czasem na przytulenie wielkiej głowy do opiekuna z nadzieją na porcję pieszczot.

Czy oczekują coś w zamian? Nic, już sama Twoja obecność jest dla nich najlepszą nagrodą.

Jeśli posiadasz odpowiednie warunki, aby podarować ostatni już dom dla Spencera, masz trochę czasu, chęci i ogromne serce, aby przygarnąć go na jesień życia wypełnij ankietę adopcyjną. Spencer nie marzy już o niczym innym.

 

Nie zostanie wydana do kojca, do budy ani na podwórko.
Obowiązkiem adopcji jest spotkanie adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej.

 

 

Kontakt w sprawie adopcji:
Kinga 535 822 299
Prosimy o kontakt w godzinach 12:00-18:00