Niektórzy mówią: „to tylko pies…”Otóż NIE.

Gdy zdecydowałeś się na świadomą adopcję stałeś się opiekunem, przyjacielem a on członkiem Twojej rodziny. Na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie. Ten związek powinien być trwały i odporny… na wakacje.Niestety dla organizacji pro-zwierzęcych okres wakacyjny to najgorszy możliwy czas.

Ilość PORZUCONYCH PSÓW wzrasta dramatycznie.Powodów jest kilka i niestety tylko ludzie bez serca i pozbawieni jakiejkolwiek empatii idą tą drogą…


❌ Bo w hotelu nie przyjmują zwierząt…
❌ Bo szczeniak wyrósł i nie jest już taki słodki…
❌ Bo pies sprawia problemy…
❌ Nie mamy dla niego czasu…
❌ Wróciliśmy do pracy i skończył się Home Office…

Lista wymówek jest niewyobrażalnie długa. Proszę uwierzcie nam, że na wszystkie powyższe jest rozwiązanie. Nawet kilka, ale trzeba próbować. Ten kto kocha zwierzęta szuka sposobu, a ten pozbawiony uczuć niestety powodu.Dla porzucającego to tylko pozbycie się problem.

Dla porzuconego czworonoga to prawdziwy dramat. Nie rozumie co się stało, czym zawinił, co zrobił źle… takie psy trafiają do schronisk, tułają się długi czas lub kończą pod kołami pędzących samochodów…

NIE MA OBOWIĄZKU POSIADANIA PSA!

Jeśli nie jesteś gotów, nie jesteś pewien – nie przygarniaj żywej i czującej istoty pod swój dach. Psiaki są wiernie, kochają bezgranicznie – nie rób im tego – NIE PORZUCAJ!!!