+48 506 847 792kontakt@pakadlazwierzaka.orgTrójmiasto

Kim jesteśmy

Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka powstało 21.08.2020 i jest to 100% wolontariat.

Każda z nas ma inną historię, wiedzę i doświadczenie. Okazało się, że jak połączyłyśmy to wszystko razem to stworzyłyśmy coś wyjątkowego, gdzie w centum uwagi są zawsze psy.

Podczas III edycji corocznej akcji licytacji, była Kinga i jej domy tymczasowe. Na etapie negocjacji potrzeb już wiedziałyśmy że między naszą trójką jest chemia, która zdarza się bardzo rzadko. 

Zaraz po zakończeniu i rozliczeniu akcji połączyłyśmy siły i tak stworzyłyśmy siatkę domów tymczasowych w Trójmieście.

Kinga, Marta i Monika

W 2017 roku Marta adoptowała pierwszego psa ze schroniska, który jak się później okazało był mocno lękowy, a jego przeszłość była koszmarem. Widząc jak pod wpływem pracy, cierpliwości i miłości pies się zmienia i na nowo uczy się ufać człowiekowi postanowiła pomóc przy adopcjach kolejnych bezdomniaków. Jako wolontariusz w schronisku organizowała akcje promujące adopcje, zbiórki darów czy eventy charytatywne. Marta po 2 latach od adopcji pierwszego psa, wzieła kolejnego lękowego bezdomniaka pod swoje skrzydła.

Jednak to nie wystarczyło. Wspólnie z Moniką postanowiły otworzyć stowarzyszenie, aby na większą skalę móc pomagać tym co głosu nie mają.

Marta kiedyś zawodowo grała w siatkówkę, a później ukończyła studia MBA na Uniwersytecie w Lund, w Szwecji. Postanowiła swoją wiedzę oraz doświadczenie zdobytą na różnych płaszczyznach, wykorzystać pomagając bezdomne zwierzęta.

Monika od zawsze kochała zwierzęta. Niestety była jedną z tych, którzy bali się przekroczyć bramę schroniska. Przyszedł moment w życiu, gdzie postanowiła przełamać barierę. Okazało się, że diabeł nie taki straszny. Serce wcale nie pękło na widok tych wszystkich psów za kratami, wręcz przeciwnie, bo od tego momentu postanowiła zrobić wszystko, żeby im pomóc. Została w wolontariuszem w schronisku, ale to nie wystarczyło. Chciała i psom i samej sobie zrekompensować stracony czas.

Monika ukończyła studia kynologiczne na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Czyta tony książek i zdobywa wiedzę na licznych praktykach, kursach i webinariach. Można śmiało powiedzieć ze dziś jest behawiorystką z powołania.

Prowadząc Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka, ratuje psy a jej misją jest dobór psa do przyszłego właściciela oraz pomoc we właściwej opiece nad psem. Uczy ludzi jak żyć i „rozmawiać” z psem.  

Kinga od ponad 11 lat pomaga bezdomnym zwierzętom. Początkowo sama działała, jako dom tymczasowy, współpracując z licznymi fundacjami z całej Polski. Za swoje działania na rzecz walki z bezdomnością została wyróżniona stypendium w Niepublicznym Centrum Kształcenia SILVA LUPUS, które ukończyła z tytułem: tresera psów oraz zoopsychologa.

Już w trakcie edukacji zaczęła pracować z psami lękowymi i dzikimi. Kinga ukończyła wiele kursów związanych z socjalizacją oraz edukacją psów. Wszystkie jej działania zmierzały w kierunku pomocy psom oraz ograniczenia ich bezdomności.

Kinga wyciągnęła ze schronisk dziesiątki psów chorych, wycofanych i z problemami behawioralnymi. Dzięki intensywnej pracy socjalizacyjnej, wszystkie świetnie sobie radzą w nowych domach.  Na swoim koncie ma również wiele akcji charytatywnych dla schronisk oraz programów pomocy zwierzętom, które było można obejrzeć w mediach.